Pogosta vprašanja
  • Ali obstaja starostna omejitev za vpis v redni ali izredni študijski program?

Ne. Starostne omejitve ni.

• Ali se zaposleni kandidat lahko prijavi ter posledično vpiše na redni način študija (dodiplomski / podiplomski)?

Da.

• Kdo je upravičen za pridobitev statusa kandidata s posebnimi potrebami?

O dodelitvi statusa kandidata s posebnimi potrebami odloča Komisija za študentske zadeve Univerze na Primorskem v skladu s sprejetim paravilniko, ki je objavljen na spletni strani.

• Kaj storiti, če se na izpit ne morete prijaviti – računalnik tega ne dopušča?

Posredovati elektronsko pošto na elektronski naslov referat@fvz.upr.si v roku, ki še dopušča prijavo na izpit.

• Kolikokrat lahko ponavljam?

Enkrat, če niste zamenjali študijskega programa. V kolikor ponavljate nimate pravice do vpisa v absolventski staž.

• Kakšni so pogoji za ponavljanje letnika?

Letnik lahko ponavljate, če imate opravljenih polovico obveznosti, ki so po študijskem programu pogoj za vpis v višji letnik.

• Koliko let traja izredni študij?

Enako kot redni.

• Ali pavzer postaneš avtomatično, če se ne vpišeš v višji letnik ali še enkrat v isti letnik?

Da.

• Ali v času pavziranja lahko opravljaš izpite, kje se na izpite prijaviš?

Študenti se na vse razpisane izpitne roke prijavljajo preko VIS-a, tako kot bi imeli status. V času pavziranja nimate statusa.

Prvo leto pavziranja vse študijske obveznosti še opravljate brezplačno (razen 4. in več opravljanje izpita).

• Ali se lahko po opravljenem 1. ali 2. letniku (dodiplomskega študija) izrednega načina prepišem na redni študij?

Da, če izpolnjujeten pogoje. Pogoji so:

• če so prosta mesta,
    • če še ni ponavljal letnika oziroma ni spremenil študijskega programa,
    • če ima povprečno oceno predhodnega študija vsaj 8 in
    • če ima opravljene vse obveznosti, ki so na rednem študiju pogoj za vpis v višji letnik.
  • Kdaj se moram prijaviti oziroma odjaviti od izpita?

Na izpitni rok se morate prijaviti vsaj šest dni pred izpitom ter odjaviti vsaj štiri dni pred izpitom.

• Izgubil/-a sem študentsko izkaznico, kaj moram storiti?

Na obrazcu prijaviš izgubo študentske izkaznice in naročiš novo.

• Danes je izpit, pa sem zbolel/-a in se ga ne morem udeležiti. Kaj lahko storim, da se mi rok ne šteje?

V kolikor se zaradi upravičenih razlogov niste udeležili izpita, lahko v petih dneh po izpitnem roku oddate prošnjo v referat za odjavo od izpita ter priložite ustrezna dokazila (zdravniško dokumentacijo).

• Zakaj se ne morem prijaviti na izpit?

Si prepozen? Si izbral pravi predmet? Izpolnjuješ pogoje za pristop k izpitu? Imaš poravnane finančne obveznosti?

• Kako poteka vpis v višje letnike?

Vpis na fakulteto poteka preko VIS-a po navodilih, ki so objavljena v VIS-u. Za vpis v višji letnik mora študent izpolnjevati pogoje, ki so po študijskem programu predpisani za vpis v višji letnik.